Kino letnie

W ramach Kina Letniego zapraszamy do ogródka Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na pokazy filmowe.

Zaprezentujemy filmy uznane za kultowe i komercyjne, a także takie, o których masowy widz w ogóle nie słyszał. Program filmowy będzie różnorodny gatunkowo i tematycznie. Projekcje odbywać się będą w czwartki o godzinie 21:00. Zastrzegamy sobie możliwość odwołania seansu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

04.08.2016, GODZ. 21:00, (czw.) wstęp wolny

?NIERACJONALNY MĘZCZYZNA? REŻ. WOODY ALLEN, WYSTEPUJĄ: JOAQIUN PHOENIX, EMMA STONE, 2015R., 1H 36MIN

Zdobywca czterech Oscarów i 20 nominacji do tej Nagrody; mistrz kina i geniusz komedii ? Woody Allen przedstawia swój najnowszy obraz ? ?Irrational Man?. Po romantycznym spacerze szlakiem europejskich stolic, reżyser powraca do rodzinnej Ameryki. Fabuła ?Irrational Man? tradycyjnie pozostaje owiana tajemnicą, wiadomo jednak, że skupia się na historii profesora filozofii z Rhode Island, którego życie staje na głowie, gdy ten zaczyna spotykać się z jedną ze swoich studentek.

11.08.2016, GODZ. 21:00, (czw.) wstęp wolny

?MOJE CÓRKI KROWY? REŻ. KINGA DĘBSKA, WYSTĘPUJĄ: AGATA KULESZA, GABRIELA MUSKAŁA, MARIAN DZIEDZIEL, MARCIN DOROCIŃSKI, 2014R., 1H 28MIN

Obsypany nagrodami (Nagroda Publiczności i Dziennikarzy na FF w Gdyni 2015, Orły 2016 ? Najlepszy Scenariusz i Nagroda Publiczności) przebój polskich kin. To wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci.

18.08.2016, GODZ. 21:00, (czw.) wstęp wolny

?BILET NA KSIĘŻYC? REŻ. JACEK BROMSKI, WYSTĘPUJĄ: FILIP PŁAWIAK, MATEUSZ KOŚCIUKIEWICZ, ANNA PRZYBYLSKA, ANDRZEJ CHYRA, 2013R., 2H

Rok 1969. Fascynujący się lotnictwem Adam zostaje powołany do wojska. Jednak, ku własnemu rozczarowaniu, dostaje przydział do służby w? Marynarce Wojennej. Z Antkiem, starszym bratem, wyruszają nad morze. Podczas kilkudniowej podróży przez Polskę odwiedzają starych znajomych i zawierają nowe znajomości. Antek ? niepoprawny podrywacz i król nocnych lokali ? chce przygotować nieśmiałego brata do życia. Jednak spotkanie z piękną i tajemniczą kobietą wywoła mnóstwo komplikacji w życiu Adama, inicjując serię zaskakujących wydarzeń.

25.08.2016, GODZ. 21:00, (czw.) wstęp wolny

?ROZSTANIE?, REŻ. ASGHAR FARHADI, WYSTEPUJĄ: PEYMAN MOAADI, LEILA HATAMI, SAREH BAYAT, 2011R., 2H 3MIN.

Okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi. ?Rozstanie?, w reżyserii twórcy głośnego ?Co wiesz o Elly??, to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.