Piękne kobiety Hollywood – Audrey Hepburn

 

Zrzut ekranu 2016-07-29 o 14.26.04

W sierpniu zapraszamy na spotkania z twórczością Audrey Hepburn, wspaniałej aktorki, laureatki wielu nagród, a także działaczki humanitarnej.

RZYMSKIE WAKACJE, 07.08 (nd.), godz. 20:00, wstęp wolny

Za rolę Anny, Audrey Hepburn otrzymała trzy najważniejsze nagrody filmowe ? Oskara, Złoty Glob i BAFTĘ. Film wyreżyserowany przez twórcę takich dzieł jak ?Wichrowe wzgórza? czy ?Kolekcjoner? to jedna z najsłynniejszych historii miłosnych światowego kina. Zmęczona licznymi obowiązkami, młoda księżniczka podczas pobytu w Rzymie wymyka się z pałacu. Trafia na dziennikarza, który udając, że jej nie poznaje pokazuje jej miasto. Jego prawdziwym zamiarem jest jednak zdobycie interesującego i skandalizującego materiału do swojej gazety

SABRINA, 14.08 (nd.), godz. 20:00, wstęp wolny

Sabrina Fairchild (Hepburn) to piękna dorastająca dziewczyna, która jest córką poczciwego szofera państwa Larrabee. Po latach spędzonych w Paryżu, nabrawszy świadomości swej kobiecości, powraca do rodzinnego domu, gdzie pozostawiła dawną miłość. Po przyjeździe okazuje się, że o jej względy zabiega również brat ukochanego. Ponadczasowa historia, z gwiazdorską obsadą tytułowej Audrey Hepburn, a także Humphrey?em Bogartem i Williamem Holdenem, to popisowe dzieło Billy?ego Wildera.

WOJNA I POKÓJ, 21.08 (nd.), godz., 20:00, wstęp wolny

Zdobywca Złotego Globu za najlepszą reżyserię w 1956 roku, a także nominowany za kostiumy i zdjęcia do Oskara. Dzieło amerykańskiego reżysera King Vidora, to stworzony z pełnym rozmachem melodramat na podstawie rosyjskiej epopei Lwa Tołstoja. Historyczne wydarzenia rodem z epoki napoleońskiej to tło dla dziejów Nataszy Rostowej ? pięknej arystokratki przeżywającej niezwykle dramatyczne perypetie sercowe.

ZABAWNA BUZIA, 21.08 (nd.), godz. 20:00, wstęp wolny

W tym nominowanym do Nagrody Akademii klasyku, Audrey Hepburn i Fred Astaire łączą swoje ogromne talenty wokalne i taneczne, wcielając się w bohaterów ponadczasowego musicalu. Gdy właścicielka magazynu mody oraz jej główny fotograf – Dick Avery – upatrują sobie pewną księgarnię jako miejsce sesji zdjęciowej, Dick odkrywa unikalną twarz sprzedawczyni książek i filozofki amatorki ? Jo Stockton. Wyruszają razem do Paryża, gdzie Jo zostaje super modelką? i zakochuje się w fotografie, który jako pierwszy zauważył jej słoneczną, uroczą i zabawną buzię.

Na projekcje zapraszamy wspólnie z

Paramount-Channel-logo