Amanci światowego kina – Tony Curtis

We wrześniu wspólnie z Paramount Channel zapraszamy do fortowego kina na spotkania z twórczością legendarnego Tony’ego Curtisa.

Program pokazów:

PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO, 11.09 (nd.), godz. 18.00, wstęp wolny

Lureat Oskara, Złotego Globu i m.in. BAFTY. Film uznany za jedną z najwybitniejszych komedii w historii kina.  Akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych podczas barwnych czasów prohibicji. Dwaj muzycy przypadkowo stają się świadkami gangsterskich porachunków, które weszły do historii pod nazwą “masakry w dniu Świętego Walentego?. Uciekając przed bandytami dołączają do damskiego klubu jazzowego.

KIEDY PARYŻ WRZE, 18.09 (nd.), godz. 18:00, wstęp wolny

Pisarz Richard Benson ma trzy dni na ukończenie scenariusza filmu. Jednak aby zdążyć na czas, potrzebuje pomocy i wyobraźni swojej ujmującej sekretarki. Razem tworzą romantyczną i tajemnicza historię, w której głównymi bohaterami są oni sami. Napięcie rośnie z każda następną stroną, a para oraz ich scenariuszowe odpowiedniki coraz bardziej się do siebie zbliżają. Czy miłość wypływa ze sztuki, czy sztuka z miłości?

Z PRZYMRUŻENIEM OKA, 25.09 (nd.), godz. 18:00, wstęp wolny

Laureat Technical Grand Prize oraz nominowany do Złotej Palmy. Połowa XX wieku. W nowojorskim hotelu przypadkowo spotykają się cztery słynne na całym świecie postacie – naukowiec Albert Einstein, gwiazda kina Marilyn Monroe, senator McCarthy i bejsbolista Joe DiMaggio. Każda z tych osób jest symbolem swojej epoki w innej dziedzinie, ale mają sobie wiele do powiedzenia. Rozmowa tych ludzi to z pozoru swobodna prezentacja różnych dalekich od siebie myśli, wspomnienia z dzieciństwa i wizje przyszłości.

 

Na wszystkie pokazy wstęp jest wolny.