WYSTAWA MALARSTWA: BORIS YEGHIAZARYAN i KATERYNA KOSIANENKO

W ramach Festiwalu ?Dni Siergieja Paradżanowa w Polsce? zapraszamy na wystawę malarstwa ukraińskich artystów Borisa Yeghiazaryana ?Ogniem miłości? oraz Kateryny Kosianenko ?Cienie zapomnianych przodków?

Boris Yeghiazaryan ? malarz, artysta i twórca kolaży. Urodził się w 1956 roku w Armenii. W 1986 r. ukończył Kijowską Akademię Sztuk Pięknych i wtedy też rozpoczęła się jego droga twórcza. Borisa Yeghiazaryana jest dziś jednym z najbardziej znanych ukraińskich artystów. Indywidualne i grupowe wystawy malarza odbywały się w Stanach Zjednoczonych, Armenii, Grecji, Białorusi, Niemczech, Szwajcarii, Francji i Maroku. Prace Yeghiazaryana znajdują się w muzeum rożnych krajów oraz w licznych kolekcjach prywatnych. Międzynarodowe Centrum Biograficzne Cambrige w 1999 r. włączyło malarza do informatora ?2000 Outstanding Artists and Designers of the 20th Century.

 

Kateryna Kosjanenko ? urodziła się w 1978 roku w Kijowie. Jest kontynuatorką ukraińskiej sztuki malarstwa klasycznego a jej obrazy są wyrazem unikalnej ukraińskiej symboliki oraz tradycji.

Jest członkinią Narodowego Związku Malarzy Ukrainy a także Stowarzyszenia ?Ukraina ? Francja?. Od 1999 r. brała udział w wystawach malarskich ogólnoukraińskich a od 2003 r. międzynarodowych. Jest mistrzem sztuki interpretacji oraz skomplikowanych rozwiązań malarskich. Prace artystki wypełnione są duchową harmonią oraz wizualnym pięknem

 

Wystawa czynna 10-24 lipca 2015.

Wernisaż wystawy 10.07 (piątek) ? wstęp na zaproszenia