„TANCERZ W PRZESTRZENI” WYSTAWA FOTOGRAFII ALEKSANDRY SKOWRON
8-11.11 (pt.-pon.) godz. 10:00-17:00,
wernisaż 8.11 (pt.) godz. 16:00,

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Tematem wystawy jest „Tancerz w przestrzeni”. Autorka pragnie opowiedzieć historię tańca, który towarzyszy człowiekowi od jego pojawienia się na ziemi. W swej pracy pragnie pokazać, jak ciało tancerza harmonizuje z szeroko pojętą przestrzenią (otwartą bądź zamkniętą), jak taniec wpisuje się w przestrzeń, współgra z nią i ją tworzy. Taniec jest tą formą sztuki , która pobudza wyobraźnię i niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny. Chce także zwrócić uwagę na połączenie statyczności przestrzeni, w tym architektury, z dynamiką tańca, ekspresją ciała tancerza. Bezpośrednią zaś inspiracją do takiego przedstawienia tańca, jakie zawarte zostało w niniejszej pracy, a nade wszystko do ukazania ciała tancerza w przestrzeni jest dla autorki fresk Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej „Stworzenie Adama” . Artystka ma nadzieję, że inspiracja ta będzie czytelna dla oglądających jej fotografie. Tancerz posiada w swoim ciele dwa aspekty dzieła Michała Anioła : ludzki, gdy przygotowuje się do aktu twórczego, co wspaniale symbolizuje postawa Adama i boski – pełen energii, dynamiczny, witalny i sprawczy. Taniec jest czymś więcej niż tylko prostymi krokami i układem choreograficznym. To emocje, inna rzeczywistość wchodząca w świat muzyki i rytmu, współgrająca z przestrzenią, która otacza tancerza. I to właśnie autorka będzie starała się ukazać w niniejszej pracy.

Projekt zrealizowany w pracowni prof. dr hab. Prota Jarnuszkiewicza

ALEKSANDRA SKOWRON
Jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Filmowej  P. Macieja Ślesickiego i P. Bogusława Lindy, kierunek: Film i Multimedia, specjalność: Fotografia. Pracowała na planach filmowych, robiła zdjęcia na eventach, w Teatrach warszawskich: Teatr Studio, Teatr Narodowy, Teatr Wielki -Opera Narodowa, Teatr Ateneum, Teatr Dramatyczny , Teatr Polski  – na próbach medialnych (Zdjęcia teatralne robiła pod okiem Pana Prof. Krzysztofa Bielińskiego).
Jej zdjęcia były opublikowane między innymi przez portal „co jest grane 24” , Magazyn „Szum”, Teatr Polski w Warszawie oraz Orange Models Agency.