MIASTECZKO ZMYSŁÓW
WYSTAWA INTERAKTYWNA, ANIMACJE, ZAJĘCIA DLA DZIECI I SPOTKANIA Z EKSPERTEM DLA RODZICÓW

07-08.12 (sob-niedz.) w godz. 11:00-18:00, wstęp wolny

„Miasteczko Zmysłów” to świat zabawy i nauki, który pokochały dzieci i ich rodzice. Jest to miejsce pełne radości dla rodzin. Już od czterech lat odwiedzamy miasta w Polsce i zapraszamy do naszej krainy wszystkich, którzy poszukują sposobu na aktywne i ciekawe spędzenie czasu z dziećmi. Odwiedźcie nas, aby poeksperymentować ze zmysłami, poznać prawa fizyki, dowiedzieć się jak wesprzeć dzieci w ich rozwoju, a przede wszystkim, aby RAZEM ze swoimi pociechami spędzić czas na twórczej zabawie i poznawaniu świata. Miasteczko zmysłów inspiruje, łączy, uczy, bawi. Każdy uczestnik w wieku od 2 do 100 lat znajdzie w nim coś dla siebie.

Zapraszamy na:
INTERAKTYWNĄ WYSTAWĘ – PONAD 25 EKSPONATÓW
Eksponaty są dobrane tak, aby każdy uczestnik znalazł coś dla siebie, dowiedział się czegoś nowego. Wszystkie uczą przez oddziaływanie na zmysły. Można dotknąć, zakręcić, zobaczyć, usłyszeć. Dzieci i rodzice mogą sprawdzić, jak działają prawa natury, fizyki, jak można „oszukać” własny mózg. Wystawę tworzę złudzenia optyczne, triki związane z postrzeganiem, zabawy i zagadki logiczne, urządzenia pokazujące w prosty sposób, jak działają skomplikowane maszyny i wiele innych. Wykorzystanie wszystkich zmysłów w zabawie z dzieckiem bardzo je rozwija – dzięki wizycie na naszej wystawie na pewno to zauważycie.

SPOTKANIA Z EKSPERTEM – DLA RODZICÓW
Dwie uznane ekspertki i autorki książek (autorytety w dziedzinie wychowania i rozwoju dzieci) – Dorota Zawadzka i Dominika Słomińska podczas Miasteczka Zmysłów spotykają się z rodzicami, rozmawiają, pokazują, odpowiadają na pytania. Rodzice mają możliwość zapoznać się z trendami w pracy z dziećmi, znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania wychowawcze. W odróżnieniu od ubiegłych edycji nie zaprosimy Was na wykłady, ale do bezpośredniej rozmowy, na konsultacje.

DO STREFY ZABAW DLA NAJMŁODSZYCH (2 – 4 LATA)
Wielu rodziców odwiedza Miasteczko także z dziećmi młodszymi, w wieku 2-4 latka. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy kącik maluszka. Na naszych gości czekać będzie tysiące klocków, wielkie kule do nawlekania, sortery, krosno, tablice kreatywne (na gumeczki), gigantyczne tangramy, zabawki trenujące małą i dużą motorykę.
DO STREFY ZABAW I ANIMACJI DLA DZIECI (4 – 10 LAT)
Zajęcia dla dzieci, które lubią tańczyć, malować, bawić się ciastoliną… – czyli dla wszystkich dzieci w wieku 4-9 lat (a nawet starszych)! Specjalnie dla nich nasi animatorzy przygotowali scenariusz zabaw z kolorami, zapachami, fakturami. Będą animacje, warsztaty, konkursy – plastyczne, ruchowe, zręcznościowe i muzyczne, a także wyjątkowa wystawa plansz, które w nieco magiczny sposób pokażą naszym uczestnikom co kryje las, ciało ludzkie i tak dalej. A wszystko to za pomocą magicznej lupki…

Akcja Miasteczko Zmysłów ma charakter otwarty. Jeśli zainteresowanie przekroczy przyjęte standardy bezpieczeństwa, będziemy musieli czasowo ograniczyć wejścia i wpuszczać zwiedzających rotacyjnie.

Serdecznie zapraszamy