Znacie bajkę o „Jasiu i Małgosi” Braci Grimm? To posłuchajcie jej jeszcze raz, ale opowiedzianej trochę inaczej, bardziej współcześnie.

BABA DŻAGA – SPEKTAKL DLA DZIECI

niedziela – 10.03.2019 godz. 12.00

Zaczyna się trochę niewiarygodnie – Jaś z siostrą Małgosią spacerują po lesie (sami 🙂 i kiedy już się trochę zaczynają niepokoić, trafiają do leśniczówki. W leśniczówce zamiast gajowego albo leśniczego, albo choćby jakiegoś zwykłego robotnika leśnego zajmującego się walką z kornikami, spotykają mało sympatyczną starszą panią. Dokładniej trafiają tam na Babę Jagę. W każdym razie tak im się sama przedstawiła.

Dzieci do końca nie wierzą w te bajki o Babie Jadze, ale ta babka naprawdę nie żartowała. Porządnie się przestraszyły i chętnie by sprawdziły, jak się w takiej sytuacji zachować, niestety, żadne nie miało smartfona by to skonsultować z rodzicem albo z policjantem pod numerem 999; nie mogły też tego oczywiście nijak wygooglać w sieci.

Okazało się, że ta pani Jaga jest bardzo niedobra. Bardzo, bardzo. Powiedziała, że nie lubi ludzi, nawet dzieci, natomiast lubi dobrze zjeść. Takiej rzeczy się Babom oczywiście zdarzają, nie tylko w bajkach. Dzieci wyglądały dość apetycznie więc… domyślacie się, co postanowiła. Tak, zamiast sushi, czy jakiejś choćby sałatki, postanowiła zjeść Jasia i jego małą siostrzyczkę. Ta głupia Baba nie powiedziała im tego wprost, na szczęście bajka jest dość długa, więc same na to wpadły i zrozumiały, że żarty się skończyły.

Przez chwilę były przerażone, ale przypomniały sobie, że bajki na ogół kończą się dobrze, więc postanowiły działać. Wiedziały, że jeśli nie zrobią czegoś chytrego, mogą już nigdy nie zobaczyć mamy, ani taty, ani nikogo, choćby znajomych na FB.

Zaczęły negocjować z tą Jagą, rozmawiać o jej problemach, mówić, że nie jest taka zła, jak myśli, że jest młoda i niepotrzebnie samotna i może stąd się biorą jej problemy. Przekonywały ją, że wszystko może się jeszcze w jej życiu zmienić, że na pewno może pokonać swoją depresję, że z pewnością ma jakieś talenty i że powinna wyjść z tym do ludzi.

Dzieci były tak przekonujące, że Baba Jaga naprawdę zaczęła marzyć o karierze artystycznej – jak w prawdziwym życiu.

W poszukiwaniu jakichś swoich talentów została nawet przez chwilę malarką, modelką i nawet piosenkarką, ale w żadnej z tych ról nie poczuła się jeszcze celebrytką.

Dopiero pod koniec bajki wydarzyło się coś, co miało całkiem zmienić jej życie. Baba Jaga przyjęła, wymyślony przez Jaśka i Gosię, pseudonim artystyczny Baba Dżaga i zrobiła karierę jako… ups, nie możemy Wam wszystkiego zdradzić, bo na pewno będziecie chcieli tę bajkę usłyszeć i zobaczyć na własne oczy we wspaniałym wykonaniu artystów Teatru Baza:
Aleksandry Ziółkowskiej,
Katarzyny Mosakowskiej
oraz Tomasza Taranta.

Autor bajki: Marcin Pałasz

Scenariusz i reżyseria spektaklu: Tomasz Zadróżny

Czas spektaklu: ok. 40 min.

Niedziela – 10.03.2019 godz. 12.00

*** wstęp wolny ***

zapraszamy