Koncert Festiwalu „Mazowsze w Koronie”

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego
zapraszają 30 maja, piątek, o godzinie 19.00 do zabytkowego Fortu Sokolnickiego, ul. Stefana Czarnieckiego 51 w Warszawie na koncert Festiwalu Mazowsze w Koronie promujący album płytowy   ORKIESTRA MARII POMIANOWSKIEJ LutoSłowianie

NA SZLAKU FESTIWALU MAZOWSZE W KORONIE

Po koncercie będzie możliwość spotkania z Marią Pomianowską i członkami zespołu oraz  zakupienia płyty i zdobycia autografu!


Usłyszymy zacne grono artystów:

Marię Pomianowską – śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, suka mielecka, kierownictwo artystyczne,

Pawła Betleya – flety, fujarki,

Katarzynę Kamer – fidel płocka, suka biłgorajska,

Bartłomieja Pałygę – śpiew, wspak, drumla, skrzypce diabelskie,

Dima Gorelika – gitara,

Huberta Giziewskiego – akordeon

Koncert poprowadzi – Igor Pogorzelski.

Orkiestra Marii Pomianowskiej "LutoSłowianie"

Orkiestra Marii Pomianowskiej „LutoSłowianie”

Zobacz na youtube: Lutosłowianie, film promujący płytę 

W programie Muzycznego Wieczoru w Forcie Sokolnickiego znajdą się Mała suita, Bukoliki, Melodie ludowe Witolda Lutosławskiego, melodie ludowe z Mazowsza, Biłgorajskiego i Opoczyńskiego ? utwory specjalnie opracowane w Roku Lutosławskiego przez wybitną, światowej sławy multiinstrumentalistkę Marię Pomianowską na jej oryginalną orkiestrę LutoSłowianie.

Jest to kolejny autorski program Marii Pomianowskiej, po wcześniejszych, znanych projektach Chopin na 5 kontynentach czy Zapomniany dźwięk. Tekla Bądarzewska, ukazujący tym razem muzykę jednego z czołowych kompozytorów XX wieku, Witolda Lutosławskiego przez pryzmat oczekiwań współczesnego odbiorcy. Koncert Lutosłowian jest zorganizowany w pobliżu ul. Śmiałej na Starym Żoliborzu, gdzie ostatnie 25 lat życia spędził Witold Lutosławski.

Samo miejsce koncertu ? Fort Sokolnickiego? ulokowane jest w zacisznym Parku Żeromskiego i  prowadzi aktywną działalność na styku kultury, sztuki i biznesu. Ta historyczna, XIX- wieczna budowla kryje w sobie obszerny, pokryty szklanym dachem dziedziniec ? znakomitą przestrzeń do wszelkich realizacji, którą tym razem będzie koncert Mazowsza w Koronie.

Studyjne nagrania prezentowanych podczas wieczoru utworów znalazły się na wydanym w 2014 roku przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki nowym albumie płytowym Marii Pomianowskiej i jej Orkiestry LutoSłowianie.

Płyta powstała, by zarejestrować mazowieckie tournée, powołanej w 2013 roku, Orkiestry Marii Pomianowskiej LutoSłowianie podczas 10. Jubileuszowej edycji Festiwalu Mazowsze w Koronie i Roku Lutosławskiego.  LutoSłowianie wystąpili w historycznych  wnętrzach w Oleksowie, Chorzelach, Szreńsku, Otwocku, Myszyńcu i Sokołowie Podlaskim.

Muzyczny wieczór w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego

Muzyczny wieczór w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego

Wstęp wolny!

Zapraszamy