W 225 rocznicę Insurekcji Warszawskiej 17 kwietnia 1794 zapraszamy do Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na wystawę obrazów autorstwa Hakoba Mikayelyana zatytułowaną:

„Tadeusz Kościuszko i Insurekcja”


Hakob Mikayelyan- Artysta pochodzi z Armenii. Urodził się 18 stycznia 1972r. w Erewaniu. Naukę malarstwa rozpoczął w Instytucie im. Terlemezjana, a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Erewaniu oraz u najsłynniejszych mistrzów malarstwa w Armenii. Preferuje malowanie farbami olejnymi.

Jego prace były prezentowane m.in. w Moskwie, Genewie, Waszyngtonie i Paryżu. W roku 2010 przebywał i malował w Monaco, Mediolanie oraz Paryżu, a w 2011 w Nicei i Paryżu. W jego twórczości dominują improwizacje w kompozycji, abstrakcje, hiperrealizm oraz impresjonizm.

Wykonał wiele kopii obrazów mistrzów renesansu włoskiego.

Hakob Mikayelyan w dorobku ma wiele portretów, aktów, pejzaży, fresków, dekoracji teatralnych, a także kopii obrazów w autorskiej interpretacji. Ostatnio zajął się także tematyką historyczną związaną z postacią Tadeusza Kościuszki. Stworzył kolekcję portretów i wizerunków generała, jak również scen bitewnych.

Jest laureatem Konkursu Kościuszkowskiego 2017 w Australii za obraz „Niewola”.

Wystawa będzie czynna w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w dniach 17 – 23 kwietnia 2019 r.

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy