Dwie wystawy indywidualne – Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej i Dariusza Twardocha

Wyjątkowe wydarzenie artystyczne w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego – wystawa malarstwa
„Z cyrku do cyr
Q” Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej i wystawa Dariusza Twardocha pt. „Opowieści pastelowe”.

 

9 września 2018 o godz. 16 odbył się wernisaż dwójki wspaniałych artystów, organizowany przez Galerię Twardocha i galerię Polish Art&Design.

„W tym roku mija 10 lat jak mam przyjemność reprezentować Dariusza Twardocha jako jego manager. Praca z artystą posiadającym ponad 30-letni dorobek artystyczny jest dla mnie wielkim wyzwaniem a jednocześnie ogromną przyjemnością. Tym bardziej cieszy mnie ta okrągła rocznica i fakt, że będziemy mogli wspólnie świętować z przyjaciółmi jak i miłośnikami twórczości Darka podczas zbliżającego się wernisażu.” – mówi Agnieszka Ostrowska-Domalążek, manager Dariusza Twardocha
i właściciel Galerii Twardocha i galerii Polish Art&Design.

Tytuł wystawy Dariusza Twardocha „Opowieści pastelowe” jest nieprzypadkowy, ponieważ to właśnie pastelami Artysta opowiada historie poruszające, refleksyjne, melancholijne, zabawne a czasem i tragikomiczne. Poprzez tworzenie magicznego świata Ludzieńków – bohaterów wiersza Bolesława Leśmiana, Dariusz snuje opowieści o nas samych, naszych marzeniach, tęsknotach, wspomnieniach. Prezentowane obrazy jak zawsze Artysta wzbogaci własną poezją, czyli krótkimi sentencjami pisanymi na passe-partout, ponieważ jak sam mówi: „… bo ja chciałem być poetą…”  i od lat łączy malarstwo z poezją w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny.

Dariusz ma na swoim koncie udział w wielu wystawach, między innymi w Chicago, Londynie, Luksemburgu, Melbourne, Berlinie, Bazylei, Paryżu czy Malmo. Zdobył uznanie na całym świecie, a najmłodsi już w podręcznikach szkolnych analizują jego obrazy. Jest bohaterem dokumentów zrealizowanych przez Telewizję Polską. Najnowszy projekt Dariusza Twardocha będziemy mogli podziwiać już w najbliższym czasie w odrestaurowanych wnętrzach  teatru BAJ, najstarszego teatru lalek w Polsce, które zostaną przyozdobione Ludzieńkowymi muralami.

Druga wystawa nosi tytuł „Z cyrku do cyrQ” i jest autorstwa Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej. „Bardzo się cieszę, że to właśnie Galeria Polish Art&Design ma zaszczyt wystawić obrazy Małgorzaty po raz pierwszy w Warszawie. Jej obrazy są fantastyczne, a Artystka ma swój wyjątkowy styl, swoją krainę Q”. – mówi Agnieszka Ostrowska-Domalążek, organizator wystawy. Małgorzata Piątek-Grabczyńska jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Od lat wystawia swoje prace w kraju i za granicą – ostatnio w Barcelonie, podczas Wiosennego Pokazu Sztuki.

„Zazwyczaj źródłem inspiracji dla mojego malarstwa jest otaczającą mnie rzeczywistość, a właściwie jej maleńkie detale. Skrawek ciekawego materiału, latawiec, układ chmur na niebie wszystko to może stanowić kanwę, na której tkam opowieści z „krainy Q”. Różnorodność otaczającego nas świata znajduje odzwierciedlenie w kadrach poszczególnych kompozycji.” – mówi Małgorzata Piątek-Grabczyńska i dodaje „Tym razem jednak całości ekspozycji prezentowanej przeze mnie na tej wystawie nadałam tytuł  ,,Z cyrku do cyrQ ”. To rodzaj zabawy językowej, która po pierwsze ujawnia filar inspiracji dla którego punktem wyjścia była fotorelacja z widowiska Cirque do Soleil. Ten jakże barwny spektakl, pełen bajecznych kostiumów, światła i kolorów stał się przyczyną powstania nowej artystycznej odsłony mojej malarskiej kreacji. Magiczny świat cyrkowych pokazów, który już w swojej niezwykłości jest jakże różny od realizmu otaczającej nas rzeczywistości, wykorzystałam jako podłoże i tło dla własnych fantazji.”

Wstęp wolny.

Godziny otwarcia wystaw:
09.09 (niedziela) – WERNISAŻ o godz. 16
10.09 (poniedziałek) – godz. 11-19
11.09 (wtorek) – godz. 12-19
12.09 (środa) – godz. 17-20
13.09 (czwartek) – godz. 12-17
14.09 (piątek) – godz. 12-17

Miejsce wystaw: Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego ul. S. Czarnieckiego 51 w Warszawie (park Żeromskiego przy pl. Wilsona) .

Organizator: Galeria Dariusza Twardocha, Polish Art&Design, tel. 693 250 808
Współpraca redakcyjna: RMF Classic
Patronat: Artinfo.pl, Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego