Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz, Centrum Kultury Filmowej im. A. Wajdy oraz Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego zapraszają na warsztaty dla najmłodszych i rodzin.

TRAMPOLINA DO KINA- WARSZTATY FILMOWE DLA DZIECI I RODZIN

16.06 (niedz.) i 23.06 (niedz.) godz. 11:00 grupa 4-6 lat,

godz. 14:00 grupa 7-10 lat

Bilety 30 zł (dziecko + opiekun)

Edukację filmową zaczynamy już od najmłodszych lat. W Trampolinie do kina, czyli filmowej pracowni edukacyjnej, zapraszamy do zabawy w kino dzieci w wieku 4-6 i 7-10 lat. Uczestnicy zajęć zaprojektują kostiumy dla aktorów, zaanimują swoje zabawki tak, by stały się bohaterami filmu, poznają, czym jest montaż filmowy i przeżyją wiele wesołych przygód w świecie filmu. Do wspólnej zabawy zaprosimy twórców filmowych, którzy opowiedzą o swojej pracy i zainspirują  dzieci do twórczego działania. Spotkamy się m.in.  z reżyserką, operatorką kamery, montażystką i kostiumografką. Na zajęciach nauczymy dzieci myślenia obrazami, ponieważ w CKF wierzymy w powiedzenie, że obraz potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów. Zależy nam głównie na pobudzaniu wyobraźni i kreatywności dzieci, ale z warsztatów skorzystają też rodzice i opiekunowie, którzy wezmą udział w warsztatach rodzinnych. Każdy z dwugodzinnych warsztatów prowadzony będzie przez zaproszonego artystę filmu i dwie animatorki. Zajęcia są dostosowane do wieku dzieci i odbywają się w 15-osobowych grupach.

TRAMPOLINA DO KINA: FILMUJEMY WIERSZE DLA DZIECI

16.06.2019 (niedziela)

11.00 – 13.00 (dla rodzin z dziećmi w wieku 4–6 lat)

14.00 – 16.00 (dla dzieci w wieku 7–10 lat)

Warsztaty z reżyserką filmów animowanych Magdaleną Bryll. 

Ożywimy wiersz Jana Brzechwy. Zastanowimy się dlaczego reżyserzy filmują to, co pisarze opisują w książkach, na ile sposobów możemy zobrazować ten sam wiersz i co to takiego jest myślenie obrazem? Każdy z uczestników będzie mógł zrobić krótki film w wybranej przez siebie technice. Przy pomocy białej kartki, papieru kolorowego, kredek i farb przełożymy wiersz na obrazki i na dodatek wprawimy to wszystko w ruch!

Magdalena Bryll pracowała jako animator między innymi przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku” (2008). Jest również ilustratorką książek. Od 2010 roku prowadzi warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie całego kraju i za granicą. Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach.

Bilety/Bilety rodzinne (dziecko i opiekun) w cenie 30 zł

Informacje i zapisy: trampolina@ckf.waw.pl

Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.

TRAMPOLINA DO KINA: KTOŚ PRZECIEŻ MUSI UBRAĆ TYCH WSZYSTKICH AKTORÓW

23.06.2019 (niedziela)

11.00 – 13.00 (dla rodzin z dziećmi w wieku 4–6 lat)

14.00 – 16.00 (dla dzieci w wieku 7–10 lat)

Warsztaty z kostiumografką Zofią Bebej. 

Dowiemy się, czym różni się praca kostiumografa od pracy projektanta mody. Sami staniemy się kostiumografami i przy pomocy dostępnych środków plastycznych stworzymy ubiory na potrzeby naszego filmu. Każdy z nas zaprojektuje kostium dla swojego bohatera. To nic, że będą to duże tekturowe postacie, następnym razem może będziemy stroić już aktorów.

Zofia Bebej od kilkunastu lat pracuje w pionie kostiumowym w teatrze, a przede wszystkim w filmie. Współpracowała przy filmach młodych polskich reżyserów (Bartek Konopka, Kasia Adamik, Paweł Maślona , Małgorzata Szumowska , Jacek Borcuch) oraz przy filmach Andrzeja Wajdy, Ryszarda Bugajskiego i Jacka Bromskiego.

Bilety/Bilety rodzinne (dziecko i opiekun) w cenie 30 zł

Informacje i zapisy: trampolina@ckf.waw.pl

Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.

Zapraszamy serdecznie