Jazz w Forcie – „Już nie zapomnisz mnie”
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na koncert jazzowy. Zespół w składzie Piotr Rodowicz, Piotr Malicki, Alicja Borkowska oraz Grzegorz Bożewicz zagra polskie swingowe i jazzowe utwory z międzywojnia i lat 50-60. Usłyszeć będzie też można autorskie dzieła Alicji Borkowskiej.
WSTĘP WOLNY
Skład zespołu:
Piotr Rodowicz (kontrabas)
Pewnie to zbędne, bo Piotr jest doskonale znany, ale na wszelki wypadek dołączam biografię 🙂
Kontrabasista jazzowy, także kompozytor, aranżer i pedagog. Ukończył Akademie Teologii Katolickiej w WarszawieW latach 1981?1983 studiował w Jazz Mobile School w Nowym Jorku (USA). Absolwent Berklee College of Music w Bostonie (USA) w klasie kontrabasu. W 1983 r. wraz z Włodzimierzem Pawlikiem współtworzył kwartet In Tradition, z którym na konkursie jazzowym w Dunkierce (Francja) w 1984 r. zdobył Grand Prix i I nagrodę w kategorii zespołów nowoczesnych. Podczas studiów w USA współpracował m.in. z takimi artystami jak Bob Moses, Walter Davis, Joshua Redman, Bob Winiker Big Band oraz Brooklyne Symphony Orchestra.
Po powrocie do kraju koncertował i nagrywał m.in. z Kazimierzem Jonkiszem, Adamem Kawończykiem, Sławomirem Kulpowiczem, Januszem Muniakiem, Maciejem Strzelczykiem, Tomaszem Szukalskim. Od 1995 r. prowadzi własne zespoły. Koncertował z nimi na Węgrzech, w Niemczech, Czechach, Szwecji, Rosji i Kuwejcie. Jest także współzałożycielem programowym i wykładowcą na wydziale jazzu w Średniej Szkole Muzycznej w Warszawie, konsultantem i ekspertem Ministerstwa Kultury i Sztuki w sprawie nauczania jazzu
Piotr Malicki (gitara)
Gitarzysta klasyczny i elektryczny. Gra jazz, muzykę południowoamerykańską i utwory klasyczne. Bliski mu jest szczególnie folklor argentyński, brazylijski i kubański. Bierze udział w nagraniach muzyki filmowej oraz jako sideman. Uczestniczy w muzycznych spektaklach teatralnych współpracując z warszawskimi teatrami: Roma, Dramatycznym, Laboratorium Dramatu oraz Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Od 2002 członek Tangata Quintet wykonującego muzykę Astora Piazzolli oraz tango argentyńskie (nominacje do nagrody Fyderyk 2004 i 2005) Ma na swoim koncie współpracę z solistami takimi jak: Roby Lakatos czy Krzysztof Jakowicz (projekt „Tango Moja Miłość”). Występował m.in. we frankfurckiej Alte Opera, na targach Expo 2008 w Sargossie reprezentując tam kulturę polska, w Paryżu na Bal a la Cite Universitaire, w londyńskim POSK-u, w Rosji wraz z orkiestrą miasta Wladymir oraz we wszystkich większych salach koncertowych w Polsce.
Alicja Borkowska (wokal)
Jedna z niewielu wszechstronnie uzdolnionych aktorek i wokalistek w naszym kraju. Wyjątkowy talent i ciężka praca pod kierownictwem znakomitych wykładowców w kraju oraz poza jego granicami, spowodowały że już na początku kariery artystycznej znalazła się w pierwszej obsadzie musicalu ?Metro?, występowała m.in. na Broadwayu. Związana z teatrami Warszawy (Buffo, Komedia, Dramatyczny), występowała przez wiele lat w Londynie (m. in. National Theatre, Battersea Arts Centre). Oprócz zagrania kilkudziesięciu ról w polskich filmach i serialach, wystąpiła w filmach :” From Her To Eternity” reżyseria – Nic Clear, oraz No Certain Witness – reżyseria Maja Lee obsadzając dwie główne role kobiece. Zagrała również u Petera Greenawaya w filmie „Nightwatching”. Odzwierciedleniem jej talentu wokalnego było nagranie dwóch solowych płyt dla wytwórni Orca Records i EMI z udziałem min takich artystów jak : Chris Rea, Sam Brown , Hugh Burnes i Steve Gadd. Współpracowała również z argentyńskim teatrem ?Buenos Aires Tango? Nelsona Avili w Barcelonie.
Grzegorz Bożewicz
Jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce, jednocześnie akordeonista, pianista i kompozytor. Uczestnik i laureat konkursów, festiwali i kursów mistrzowskich ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Utalentowany, wszechstronny artysta, współtwórca m.in. zespołu Tangodirection jest także docenianym interpretatorem muzyki greckiej, jak również barokowej i współczesnej. Jego fascynacja tangiem rozkwitała równolegle do studiów na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (spec.: akordeon) a pierwsze owoce owych zainteresowań zaprezentował podczas koncertu dyplomowego z orkiestrą w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Od tamtej pory stale poznaje tajniki gry na bandoneonie czerpiąc wzory i inspiracje od gwiazd takich jak: Julio Pane, Dino Saluzzi, Carel Kraayenhof, Néstor Marconi, Astor Piazzolla i inni. Jego niepowtarzalny, pełen ekspresji język muzyczny wciąż krystalizuje się i nabiera niezwykłych kolorów zachwycając odbiorców. Głęboka wnikliwość i zrozumienie tanga przyniosło uznanie muzycznego talentu również w środowiskach tancerzy, co zaowocowało współpracą z organizatorami rozmaitych milong w Polsce. Warszawskie prawykonanie utworu Misa a Buenos Aires z Perfect Girls 'n’ Friends Orchestra i chórem w Filharmonii Narodowej wzbudziło zainteresowanie samego kompozytora Martína Palmeri. Jego interpretacja nadała koncertowi niepowtarzalny charakter.