8-15 września 2019 – wystawa malarstwa – Gosik, Piątek-Grabczyńska i Twardoch

Wyjątkowe wydarzenie artystyczne w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie – wernisaż trzech wystaw malarstwa: Andrzeja Gosika „Między słowami rzeczywistości”, Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej „Po zmroQ” i Dariusza Twardocha „Historie Ludzieńków”.

 

8 września 2019r. o godz. 16:00 w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego odbędzie się wernisaż trójki wyjątkowych artystów, organizowany przez galerię sztuki Polish Art&Design. W zabytkowych wnętrzach Fortu Sokolnickiego kulturalny sezon jesienno-zimowy rozpocznie wystawa malarstwa Andrzeja Gosika pt. „Między słowami rzeczywistości”, Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej „Po zmroQ” i Dariusza Twardocha „Historie Ludzieńków”. Czas wernisażu umili recital Krzysztofa Gerusa na gitarze klasycznej.

„Na 200m2 będzie można oglądać współczesne malarstwo olejne, pastelowe i akwarelowe artystów posiadających swój własny i niezwykle oryginalny styl wypowiedzi. Ponieważ kierunki w jakich artyści się poruszają to surrealizm, figuratywizm a do tego architektura i pejzaż, zapowiada się bardzo różnorodna i ciekawa wystawa” – mówi Agnieszka Ostrowska-Domalążek, manager Dariusza Twardocha i prowadząca galerię sztuki Polish Art&Design.

Andrzej Gosik to absolwent warszawskiej ASP i Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Maluje fantastyczne obrazy surrealistyczne oraz pejzaże i architekturę. Projektuje znaczki dla Poczty Polskiej. Znany na całym świecie, jego prace kupowały, a także wykorzystywały w swoich wydawnictwach: Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Premiera RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Polskie Przedstawicielstwo przy UE w Brukseli.

„Moje malarstwo z racji mojego ilustratorskiego i plakatowego zacięcia, jest bardzo różnorodne. Realizm momentami delikatnie przenika się z nierzeczywistymi sytuacjami. Coraz częściej pozostaję w świecie baśniowych realiów. Powstają kolejne cykle prac. Zbyt długie pozostawanie w tym samym temacie, jest dla mnie nudne. Wspólną cechą są poszukiwania warsztatowe, szczególnie
w akwareli.” – mówi Andrzej Gosik.

Małgorzata Piątek-Grabczyńska to absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą oraz biorą udział
w aukcjach w domach aukcyjnych. Wypracowała swój własny styl w kierunku figuratywnym, który określa „krainą Q”.

„Na skraju dnia i nocy, tuż po zmroku, gdy szepty ciemności budzą do życia wyobraźnię, z jej zakamarków wyłania się podświadomie świat pełen magii, cudów, emocji i nastrojów. To, co oczywiste za dnia noc okrywa welonem tajemnicy i nadaje wszystkiemu nowych znaczeń.” – mówi o wystawie Małgorzata Piątek-Grabczyńska.

Dariusz Twardoch to mistrz suchej pasteli. Tworzy cykl Ludzieńków w figuratywizmie. Zdobył uznanie na całym świecie, otrzymując wyróżnienia w wielu konkursach i uczestnicząc w wystawach m.in.
w Paryżu, Londynie, Berlinie, Bazylei, Chicago, Osace, Luksemburgu czy Malmo. W szkolnych podręcznikach możemy znaleźć ilustracje jego autorstwa, a najnowszy projekt który ostatnio zrealizował, to przygotowanie obrazów do muralu znajdującego się w Teatrze Baj, najstarszym teatrze lalek w Polsce.

„Kiedyś świat Ludzieńków to był świat marionetek i lalkarza. Lalkarz odszedł, zostawił Ludzieńki i od tej chwili radzą sobie same. Tak samo jak my.” – mówi o swoim malarstwie Dariusz Twardoch.

Wstęp wolny.

WERNISAŻ: 8.09.2019r. godz.16:00
Wystawy czynne codziennie do 15 września w godzinach: poniedziałek-piątek 12:00-19:00 (z wyjątkiem 12 września- do 17:30), sobota-niedziela 11:00-19:00.

Miejsce wystaw: Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego ul. Czarnieckiego 51 w Warszawie (teren parku przy pl. Wilsona).

Patronat medialny: radio Chillizet, magazyn Dobre Wnętrze, Kultura i Sztuka

Partner: Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego

Współorganizator: Galeria Twardocha

Organizator: Galeria Polish Art&Design www.polish-art.eu, tel. 693 250 808

Zapraszamy serdecznie