1. FESTIWAL EMPATIA W DZIAŁANIU

Praktyczne spotkanie dla ludzi poszukujących sensu w życiu zawodowym

06-07 czerwca 2019, w Forcie Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu, odbędzie się 2. Festiwal Empatia w Działaniu. Jak twierdzi jego pomysłodawca, Jacek Jakubowski, to spotkanie dla praktyków empatii, którzy w swojej pracy robią fantastyczne rzeczy i nie wiedzą jeszcze, że nie są w tym sami. To spotkanie empatycznej społeczności, w czasie którego empatia, będzie odmieniana przez wszystkie praktyczne przypadki.

Festiwal Empatia w Działaniu skierowany jest do ludzi, o dużej wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka oraz potrzebie rozwoju środowiska zawodowego właśnie w tym kierunku.

To jedyne takie wydarzenie branżowe w Polsce, gdzie można się dowiedzieć  o nowych sposobach zarządzania zespołami, prowadzenia projektów, aktywizowania ludzi czy innych działań, niosących dużą zmianę w zawodowych relacjach międzyludzkich. Wszystko bez teoretyzowania. To wydarzenie gdzie wiedzę zdobywa się w oparciu o “żywe” przykłady i rynkowe case study.

Uczestnicy na festiwalu będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z blisko czterdziestoma ekspertami z różnych branż i obszarów zawodowych, którzy pracują w sposób empatyczny.

Wśród blisko 40 ekspertów znajda się: prof. Andrzej Blikle, Jacek Jakubowski, Joanna Brodzik, Agata Stafiej-Bartosik, Jarek Chołodecki itd.

Bilety na festiwal są do nabycia na stronie www.festiwalempatii.pl


Zapraszam Cię do udziału w Festiwalu

Tu spotkasz się z ludźmi świadomymi, którzy tak jak Ty, chcą tworzyć lepsze miejsca pracy, wydajniejsze firmy, przyjazne urzędy, mądre szkoły i uczelnie. Tak jak Ty, chcą budować przestrzeń zrozumienia i dialogu, razem tworzyć w empatii i współodczuwaniu. Tu znajdziesz społeczność, inspiracje, wiedzę i doświadczenie, jakiego potrzebujesz, by tworzyć lepszy świat wokół siebie.

Jacek Jakubowski

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO PRZYJŚĆ

  1. Poznasz sposoby wprowadzania empatycznej współpracy w konkretne rzeczywistości zadaniowe (firmy, szkoły, uczelnie, urzędy, środowiska, organizacje itp.).
  2. Zobaczysz już działające, empatyczne projekty aktywizacji, rozwoju, budowania kultury organizacyjnej, tworzenia przestrzeni dialogu.
  3. Zrozumiesz, jak profesjonalnie przygotowywać się, by wspierać tego typu działania – jako trener, coach, lider, animator, tutor, etc.
  4. Popracujesz z naszymi ekspertami nad głębszym zrozumieniem, jak podnosić prawdziwą efektywność poprzez współpracę opartą na empatii.
  5. Zatańczysz, posłuchasz gitarowego grania, spotkasz się z intuicyjnym śpiewem, poćwiczysz uważność empatyczną itd.,

BILETY WSTĘPNE NA 2FESTIWALEMPATII.EVENEA.PL


Zobacz co przygotowaliśmy w tym roku

1 DZIEŃ – 06.06.2019

17:00 – oficjalne otwarcie Festiwalu i rejestracja gości.

17:15 – 20:00 Kręgi.

20:00 – 23:00 Twórczy wieczór.

Kręgi to spotkania w oparciu o metodologię Open Space, budowane wokół ciekawych ludzi. Tu współpracujemy w przestrzeni dialogu i inspiracji. Efektem kręgów, jest uruchomienie procesu PIK i powstanie nowych pomysłów, które podczas całego festiwalu przekształcą się w inicjatywy realizowane dalej po jego zakończeniu.

Twórczy wieczór to czas zabawy i luźnych rozmów, ale też okazja, by wziąć udział w grupie tanecznej, posłuchać gitarowego grania, spotkać się z intuicyjnym śpiewem, poćwiczyć uważność empatyczną itp.

2 DZIEŃ – 07.06.2019

9:00 – 9:30 – Rejestracja gości.

9:30 – 12:30 – Archipelag empatii.

12:30 – 13:30 – Lunch w pobliskich foodtruckach i restauracjach.

13:30 – 16:30 Gniazda.

16:30 – Podsumowanie festiwalu

Archipelag empatii to „oazy sensu” zwane przez nas „Wyspami”. Tworzą je firmy, organizacje lub inicjatywy, które w swoich działaniach prorozwojowych empatię mają wpisaną w DNA. Odwiedzając wyspy zobaczysz, jak to się robi w dużych korporacjach, mniejszych firmach, uczelniach, urzędach, organizacjach pozarządowych itp. Porozmawiasz, posłuchasz prezentacji praktyków, którzy uruchamiają procesy rozwojowe, aktywizują ludzi, organizacje i środowiska, tworzą społeczne sieci.

Gniazda to forma otwartych warsztatów, opartych na dialogu. W części pierwszej będziesz mieć okazję by wysłuchać osobistych wypowiedzi ekspertów i praktyków empatii – z czym się mierzą budując świat relacji, dialogu, uważności empatycznej. W kolejnej cześć aktywnie popracujesz, z nowopoznanymi osobami, nad procesem inkubowania, czyli rodzenia się w tobie przeczuć, myśli, tęsknot i motywacji do działania.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE WWW.FESTIWALEMPATII.PL I W SOCIAL MEDIACH

in #empatiawdzialaniu, #akcjaempatia f