Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy oraz Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego zapraszają na koncerty z cyklu Melomaluszki na Żoliborzu.

Projekt Melomaluszki, to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę.

Pierwszy koncert przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 0 – 2 lat, o godz. 11:00, drugi koncert dla dzieci od  2 – 5 lat, o godz. 12:15.

Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są raczej krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Czas trwania projektu to około 40-45 minut. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię. Scenografia sali również odgrywa rolę (kolorowe wykładziny i poduchy).

Harmonogram :

” W chińskim Ogrodzie”

Joanna Lalek – prowadzenie, śpiew

Chang Qinke – śpiew, Guzheng

Piotr Łabanow – instrumenty strunowe

Łukasz Szulc – instrumenty perkusyjne

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wstęp na koncert za bezpłatnymi wejściówkami, które można odebrać w informacji Urzędu Dzielnicy Żoliborz ul. Słowackiego 6/8.

Zapraszamy serdecznie