Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy oraz Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego zapraszają na kolejny koncerty z cyklu Melomaluszki na Żoliborzu.

MELOMALUSZKI NA ŻOLIBORZU- KONCERTY DLA DZIECI 

01.06 (sobota) godz. 11:00 grupa młodsza (0-2 lata), 12:15 grupa starsza (2-5 lat),
wstęp za bezpłatnymi wejściówkami, dostępnymi w informacji Urzędu Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy

Projekt Melomaluszki, to program edukacyjno-kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę.

Pierwszy koncert przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 0 – 2 lat, o godz. 11:00, drugi koncert dla dzieci od  2 – 5 lat, o godz. 12:15.

Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są raczej krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Czas trwania projektu to około 40-45 minut. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię. Scenografia sali również odgrywa rolę (kolorowe wykładziny i poduchy).

Harmonogram :

„Podróże małe i duże”
Trzy magiczne wehikuły podróżne – klarnet, gitara i kontrabas zabiorą nas w niezwykłą podróż muzyczną, w różne strony świata
i różnymi środkami lokomocji.
Dzięki nim, w magiczny sposób pojedziemy do Ameryki, Azji, Francji, a także całkiem blisko – do polskiego lasu i nad Wisłę.

Wykonawcy:
Przemysław Skałuba – klarnet
Piotr Malicki – gitara
Konrad Kubicki – kontrabas
Viola Łabanow – prowadzenie

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wstęp na koncert za bezpłatnymi wejściówkami, które można odebrać w informacji Urzędu Dzielnicy Żoliborz ul. Słowackiego 6/8.