Muzyczne skarby 2018 – kreatywne zajęcia dla dzieci od 3-6 lat

Serdecznie zapraszamy do udziału uczestników z lat ubiegłych, a także nowe dzieci zainteresowane muzyką. Liczymy także na obecność dzieci, które jeszcze nie wiedzą, czy muzykę można polubić i dobrze się przy niej pobawić. Mamy nadzieję sprawić, że i one znajdą się w gronie małych melomanów.

Co będziemy robić?

Razem wybierzemy się w podróż, by odkryć:

 • muzyczne skarby w nas: głos, naturalnie odczuwany rytm, wrażliwość na dźwięki, ciało reagujące spontanicznym ruchem i tańcem na muzykę
 • muzyczne skarby wokół nas: to muzyka w rozmaitych formach – do śpiewania, słuchania, tańczenia i samodzielnego tworzenia wiele innych muzycznych skarbów, które wspólnie odkryjemy, otwarci na pomysły dzieci.

W podróż zabierzemy

 • Piosenki

  najprostszy sposób muzykowania i poznawania świata

 • Instrumenty

  Pięknie brzmiące, kolorowe instrumenty muzyczne

 • Przedmioty z domowych zakamarków

  na których można stworzyć muzyczne ilustracje

 • Rekwizyty z natury

  np. jesienią – liście, kasztany, jarzębinę, zimą – egzotyczne owoce, wiosną -różne ziarenka, itp.

 • Kolorowe rekwizyty

  ze sklepu (chustki, fantazyjne woreczki gimnastyczne, druciane ludziki i wiele innych), które posłużą nam do muzycznych zabaw

 • Mnóstwo muzyki

  granej na żywo na pianinie i z płyt

Zajęcia są prowadzone metodą Carla Orffa. Naszym celem jest rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci, rozbudzenie i ugruntowanie zainteresowania muzyką, podniesienie umiejętności muzycznych. Przede wszystkim jednak sprawienie dzieciom radości z przebywania ze sobą w grupie i wspólnej zabawy przy muzyce. Po kilku latach naszych zajęć zawiązały się trwałe przyjaźnie wśród uczestników.

Zajęcia objęte są opieką merytoryczną Urszuli Smoczyńskiej, znanej z kultowego programu “Domowe przedszkole”, odznaczonej Orderem Uśmiechu.

ZAPRASZAMY!

Poniedziałki 17:15

Dzieci w wieku 3 i 4 lat

Poniedziałki 18:00

Dzieci w wieku 5 i 6 lat

Środy 17:15

Dzieci w wieku 3 i 4 lat

Środy 18:00

Dzieci w wieku 5 i 6 lat

140 zł /miesiąc – za zajęcia 2 x w tyg

80 zł /miesiąc – za zajęcia 1 x w tyg

Katarzyna Jakóbczak - Drążek

Instruktorka

„Praca z dziećmi jest mi najbliższa, umiem nawiązać z nimi dobry kontakt, zachęcić do zabawy i pracy. Zależy mi, by zdobywane przez moich uczniów umiejętności muzyczne oraz twórcze obcowanie z muzyką, sprawiały im prawdziwą radość.”

Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny) w Warszawie oraz studiów w Wyższej Szkole Mozarteum w Salzburgu (Instytut Carla Orffa). Współpracuje z Polskim Towarzystwem Carla Orffa – organizacją, której celem jest propagowanie kształcenia muzycznego według idei niemieckiego pedagoga i kompozytora, a także z instytucjami i osobami w kraju i za granicą poświęcającymi się podobnym celom i zadaniom. Jest współautorką kilku cykli podręczników do muzyki wydanych przez WSiP – „Muzyka i my”, „Klucz do muzyki”, „Nuty, smyki i patyki”.

 • Chętni na zajęcia uczestniczą w nich pierwszy raz nieodpłatnie
 • Dwa razy w roku spotkamy się wszyscy (rodzice i dzieci z obu grup), aby razem muzykować i bawić się. Przy tej okazji dzieci zaprezentują swoje umiejętności
 • Rodzice dzieci, które zdecydują się na zajęcia, wypełniają deklarację uczestnika (dostępna u instruktora, w biurze Fortu Sokolnickiego lub do pobrania tutaj)
 • Dzieci powinny mieć obuwie na zmianę