Wystawa ?rysunek? i już?

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego i RestART zapraszają do spotkania z bohaterami rysunków Grażyny Samulskiej. Nienazwanymi. Ten przywilej pozostawia oglądającym.

Na trwającej do 15 kwietnia wystawie ?rysunek? i już?, każdy może nadać imię postaci, zwierzęciu lub istocie. Autorka zaprasza także do miejsc, które przeniesione zostały z jej wyobraźni na papier i tworzą wrażenie hologramu. Choć kreska w wykonaniu artystki jest delikatna, prace mają w sobie obok subtelności, także siłę pewnej ręki i celowość tematu. To siła wynikająca z wrażliwości.

Aż żal, że Grażyna Samulska rzadko prezentuje swoją twórczość. Wynika to zapewne z dbałości o szczegół w jej rysunkowych i artystycznych dokonaniach oraz z zaangażowania w różnorodne środki wyrazu, m.in. rzeźbę, fotografię i projektowanie graficzne.

Artystka urodziła się i mieszka w Warszawie. Ukończyła Wydział Rzeźby warszawskiej ASP, dyplom ?A Bao A Qu? (1990) wykonała w kamieniu. W latach 1995-1999 współpracowała z Galerią pod Kasztanami w Warszawie.

Prace Samulskiej, znajdujące się m.in. w zbiorach Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu, prezentowane były na wystawach indywidualnych w kraju i za granicą.

Prace artystki są możliwe do zakupu w czasie trwania wystawy.

 

Wystawa czynna od 17 marca do 15 kwietnia w godzinach otwarcia kawiarni.

Wernisaż wystawy 23.03 (poniedziałek) godzina 18:00