Skrzypcowe szaleństwo – od Bacha do Pendereckiego

fb-patrycja-900-507

PATRYCJA PIEKUTOWSKA – skrzypce

19.11. (sobota); g. 19.15

Patrycja Piekutowska – znakomita skrzypaczka, którą bardziej zna zagranica niż Polska. Należy do grona najwybitniejszych skrzypaczek w Europie. Zagrała blisko 800 koncertów w 36 krajach świata, m. in. w tak prestiżowych salach jak Teatro Colon w Buenos Aires, Lincoln Center czy Carnegie Hall w Nowym Jorku. Nagrała 12 płyt w tym 10 z muzyką polskich kompozytorów. Największy zwrot w karierze to płyta „My Journey” zawierająca niezwykłą podróż po 12 krajach na 4 kontynentach.

Jej charyzma, emocjonalność i niezwykły kontakt z publicznością przyczyniają się do promocji polskiej muzyki współczesnej. Jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznym i profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie.
Ambasador Fundacji „Serce Dziecka” i twórca cyklu koncertów „Otwarte Serca – Mistrzowie Muzyki, Biznesu i Kardiochirurgii Dzieciom”.

Jest jedyną skrzypaczką, w której repertuarze znajduje się na stałe recital na skrzypce solo „Od Bacha do Pendereckiego”. Jest to autorski projekt Patrycji Piekutowskiej promujący z wielkim powodzeniem szeroki repertuar skrzypcowy. Program podbija serca melomanów na całym świecie.

Artystka gra na skrzypcach Paolo Castello z 1766 roku

Koncert Patrycji Piekutowskiej „Skrzypcowe szaleństwo” – 19. lis., g. 19:15

Orientacyjny układ widowni:

orientacyjny-rozklad-sali