Miłość bez ustawki – zdjęcia z pokazu

19 grudnia w Centrum Polskiego Dokumentu miał miejsce pokaz filmu “Miłość bez ustawki” Kamila Króla.
Po projekcji odbyło się spotkanie z autorem filmu. Reżyser opowiadał o kulisach powstawania filmu, dalszych losach jego bohaterów i fenomenie niezwyklej popularności filmu w internecie.

Do tej pory obejrzało go tam przeszło milion widzów.

Następnie tematem rozmowy były problemy związane z resocjalizacją więźniów. Na koniec ponadgodzinnego spotkania reżyser zdradził swoje plany twórcze na najbliższą przyszłość.

 

 


 

?Miłość bez ustawki? (76?, 2012, prod. HBO)

 

 

?Romeo i Julia? po polsku. Ona – dojrzała kobieta po przejściach, fanka klubu piłkarskiego Ruch Chorzów. On – wytatuowany od stóp do głów więzień recydywista, chuligan i kibic, zwaśnionego z chorzowskim Ruchem, Śląska Wrocław. O swoim związku mówią: ?Dzielą nas kluby, łączy miłość?. Mariola i Krzysztof poznali się na portalu Nasza klasa. Szybko narodziło się między nimi uczucie, którego nie rozumiało ich otoczenie. Krzysztof był wielokrotnie zatrzymywany przez policję, odsiedział w więzieniu osiem lat za udział w bójkach i rozbojach. Mariola, kierowniczka sklepu, samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Ten film przełamuje uprzedzenia i stereotypy. Daje potężną dawkę optymizmu i wiarę, że wszystko jest możliwe.

 

 

Kamil Król  ? absolwent wydziału operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (2001). Autor zdjęć do filmów dokumentalnych, fabularnych i seriali, między innymi ?Kryminalnych?, ?Magicznego drzewa? i ?Na dobre i na złe?. Twórca teledysków i reklam. ?Miłość bez ustawki? jest jego reżyserskim debiutem dokumentalnym.

Jako suport  pokazany został zrealizowany przez Kamila Króla dla zespołu Pablopavo i Ludziki  teledysk zatytułowany ?Mikołaj? (6?).

 

Pokaz i spotkanie z reżyserem prowadził pan Marcin Więcław, filmoznawca, reżyser, script doctor.

 

Dla zainteresowanych wywiad z bohaterami filmu:

 

Utwory muzyczne powstałe pod wpływem filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=e5UiI8LU1P0

https://www.youtube.com/watch?v=kosZDqAre_k

 

Wybrane recenzje:

http://polishdocs.pl/pl/czytelnia/1383/dziela-nas-kluby-laczy-milosc—o-filmie-milosc-bez-ustawki-kamila-krola

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/film/1528273,1,recenzja-filmu-milosc-bez-ustawki-rez-kamil-krol.read

http://www.rp.pl/artykul/0,925217.html

 

Zapraszamy już teraz na kolejny seans filmowy, który się odbędzie już wkrótce, 9 stycznia. Pokażemy film nagrodzony Złotym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2010 roku  ?Warszawa do wzięcia? w reżyserii Julii Ruszkiewicz i Karoliny Bielawskiej.

 

www.nowyfort.pl
Kontakt 603 673 514

Zapisy dla grup zorganizowanych: kultura@nowyfort.pl; tel. 501 461 533