Kształtowanie ? Wystawa rzeźby młodego artysty-rzeźbiarza z Ukrainy Artem Dmytrenko

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego i Projekt “Observatory” zapraszają na wystawę rzeźby Artema Dmytrenka z cyklu wystaw młodych twórców ukraińskich w stolicy Polski.
Podczas wystawy będzie eksponowany cykl prac projektu dyplomowego ?Kształtowanie? Artema Dmytrenko z Warszawskiej ASP, promotorzy – prof. Adam Myjak i dr. hab. Stanisław Brach.
Rzeźby to jeden z najdawniejszych kierunków sztuki, który rodzi się z pierwotnej i ludzkiej potrzeby formowania dialogu z materią. Przejście od pasywnego postrzegania do współtworzenia świata i uczestnictwa we wszystkich jego procesach. Prace A. Dmytrenko są unikalnymi rzeźbami, rzadko spotykanymi w dzisiejszej sztuce.

W swoich pracach autor nawiązuje do ujawnienia trójwymiarowości świata, która jest stracona w płaskiej dwuwymiarowej teraźniejszości. Autor w swoich pracach stara się obudzić w widzach poczucie przestrzenności świata, wczuć się w statyczność opowieści i autonomiczność bytu rzeźby. W pracach podkreślona jest fizyczność i realność wyrazu w ukształtowanej przez autora materii. Rzeźby te mają głęboką energię i mimetyczną siłę zawartą w kształcie ciała człowieka.


Wystawa czynna od 13 kwietnia do końca miesiąca.
Wernisaż wystawy 17.04 (piątek) godzina 17:00, wstęp na wernisaż na zaproszenia