Koncert jazzowy w Forcie

Wspólnie z burmistrzem dzielnicy Żoliborz zapraszamy wszystkich serdecznie na koncert jazzowy pt. „Niezapomniane polskie piosenki”.
Na naszej scenie znów zagoszczą artyści, których żoliborska publika miała okazją już bardzo dobrze poznać podczas wcześniejszych koncertów z cyklu „Jazz w Forcie”.
Na fortepianie Bogdan Hołownia, na kontrabasie Piotr Rodowicz, a dźwięki ich instrumentów piękną pętlą brzmienia swojego głosu zepnie Magda Gołębiowska.
Koncert odbędzie się 13.11, o godz. 18.00
Wstęp wolny!
BOGDAN HOŁOWNIA (fortepian) ? jeden z najwrażliwszych polskich pianistów jazzowych, znakomity aranżer, nazywany romantykiem fortepianu. Otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii „Jazzowy Album Roku? za solową płytę fortepianową ?Don’t Ask Why? – piano solo a także Grand Prix Jazz „Melomani” kategorii artysta roku.
PIOTR RODOWICZ (kontrabas) – kompozytor, aranżer i pedagog. Współtworzył kwartet In Tradition, z którym na konkursie jazzowym w Dunkierce (Francja) w 1984 r. zdobył Grand Prix i I nagrodę w kategorii zespołów nowoczesnych. Od 1995 r. prowadzi własne zespoły. Jest także wykładowcą Wydziału Jazzu w Państwowej Szkole Muzycznej w Warszawie
MAGDA GOŁĘBIOWSKA (śpiew) –  rocznik 1982, to przede wszystkim wokalistka jazzowa, ale także pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Włocławianka jest laureatką wielu konkursów wokalnych, ukazało się kilka płyt z piosenkami w jej wykonaniu. Obecnie mieszka w Amsterdamie i koncertuje na całym świecie.
koncert-jazzowy-w-forcie