Koncert Trzydziestolecia Orkiestry Na Zdrowie Z Jackiem Kleyffem

12 listopada o 19:00 w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego trzydziestolecie swojej działalności świętować będzie Orkiestra Na Zdrowie z Jackiem Kleyffem.

Podczas koncertu ONZ usłyszymy i zobaczymy członków tej trzydziestoletniej już formacji. Na scenie pojawią się, poza Jackiem Kleyffem, także: Słoma ? legenda bębniarstwa, który na własnoręcznie robionych bębnach uczy sztuki bębnienia już trzecie pokolenie, Ania Patynek ? która oprócz grania na przeszkadzajkach udziela się w chórkach (choć słowo ?chórek? nie oddaje w pełni przyjemności jaką dają te głosy) z Nastazją Niakrasavą (grającą także na akordeonie), którą znamy chociażby z formacji Ruta, Jacek ?Łoś? Osior, który na ten koncert przyleci specjalnie z Londynu, gdzie mieszka i tworzy od lat. A także koncertujący z Kleyffem od niedawna doskonały kontrabasista Jacek Mazurkiewicz ? tak, ten sam, którego znamy chociażby z grupy Limboski i nagrań z Mikołajem Trzaską.

 

Poza Orkiestrą Na Zdrowie tego wieczoru i nocy, gdyż jak zapowiada Jacek Kleyff, który podjął się artystycznego kierownictwa nad tym wydarzeniem, impreza trwać do godzin porannych; wystąpi także Paweł Aldaron Czekalski ? znany i ceniony w kręgach bieszczadzkiej poezji śpiewanej gitarzysta, wokalista i autor piosenek. Jego teksty można określić mianem piosenek z dawką poezji, pełne gier słownych, czasem przemieszane ze stylistyką hip-hopową ? są wykonywane z towarzyszeniem gitary i harmonijki ustnej.

 

Tej niezwykłej nocy na scenie wystąpi jeszcze jeden zespół. Ulubiony przez Jacka Kleyffa Zawołany Skład Weselny, który w mistrzowski sposób gra muzykę tradycyjną do tańca z Polski Centralnej: mazurki, oberki, stare skrzypcowe poleczki, walczyki, fokstroty w ich wykonaniu porwą do zabawy każdego bez wyjątku. Szał zabawy idzie tu niezmiennie w parze z doskonałym warsztatem muzyków, a radość grania jest tak wielka jak i radość tańca.

Repertuar Zawołanego Składu Weselnego czerpie przede wszystkim ze skrzypcowej muzyki zachodniej Radomszczyzny, głównie od kajockiego skrzypka Piotra Gacy oraz jego syna harmonisty ? Stanisława. Kapela najchętniej gra mazurki śpiewaki, ciągłe drogowce, drobne obery, stare skrzypcowe poleczki, ogrywane także przez harmonię trzyrzędową a czasem klarnet. Zawołany Skład Weselny ceni sobie starą, taneczną nutę sprzyjającą spotkaniom, której towarzyszy śpiew, wprowadzając publikę nieodwołalnie w radosny stan ruchu wirowego.

Będzie to już drugie spotkanie z muzyką w Forcie Sokolnickiego, które prowadzi Jacek Kleyff. Tym razem zaprasza tymi słowami:

?Kontynuując tradycję koncertów zimowych pn. ?Wieczór Przedwigilijny? ? pragniemy wykorzystać tę okazję do zaproszenia gości na widownię, a także co najmniej dwóch dodatkowych zespołów ? na scenę, na ?Koncert Trzydziestolecia Orkiestry Na Zdrowie?. Zapraszamy. W imieniu ONZ ? Jacek Kleyff?.

Bilety: 40 zł normalny, 25 zł ulgowy (uczniowie i studenci)

Koncert JACKA KLEYFFA oraz ORKIESTRY NA ZDROWIE (12. listopada, godz. 19)

Bilety dostępne także za pośrednictwem platformy eBilet.pl.

ebilet przycisk (2)

PROGRAM:

19:00 ? 19:30? powitania i filmy
19:30 – 20:50 ? koncert Aldarona z zespołem
20:50 – 21:10 ? schodzi Aldaron, wchodzi Zawołany Skład Weselny (filmy, muzyka)
21:10 ? 22:30 – koncert Z.S.W.
22:30 – 22:50 ? schodzi Z.S.W., wchodzi Orkiestra Na Zdrowie
22:50 ? 00:30 ? koncert O.N.Z.
00:30 ? 00:50 ? wchodzi Aldaron i Z.S.W.
00:50 ? 01:20 – grande finale
01:20 ? 03:00 ? muzyka, konsumpcja