Festiwal Heart&Mind 2015

Zapraszamy na Festiwal kultur ? Heart&Mind 2015.

Jest to czwarta edycja tego międzynarodowego festiwalu kultur świata. Misją festiwalu jest promowanie różnorodności kulturowej jako źródła kreatywności i elementu niezbędnego dla dynamicznego rozwoju społeczeństw.

Festiwal rozpocznie się otwartym inauguracyjnym koncertem w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w piątek 28 sierpnia o godzinie 19:00. Gwiazdą koncertu będzie andyjski muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, grający world music Tito La Rosa. Będzie to jego pierwszy i jedyny koncert w Polsce.

Tito La Rosa to potomek Indian Quechua zamieszkujących peruwiańskie Andy, który spędził ponad dwie dekady na studiowaniu i wykonywaniu muzyki swoich przodków. Wspólnie z Kitaro nagrał album ?Thinking of You?, który w 2001 roku zdobył prestiżową nagrodę Grammy. Jest uzdrowicielem dźwiękiem i wykonawcą, który używa instrumentów pochodzących z tradycji Inków, a nawet kultury przedinkaskiej. Kiedy występuje wkracza w równoległy świat, aby przynieść z niego dźwięki, które podnoszą wibracje oraz przynoszą uzdrowienie i równowagę.

Podczas koncertu zagra również Red Heels rockowo-popowe żeńskie trio smyczkowe. Energetyczne, kobiece, łączą świat klasycznych instrumentów ze światem popu i muzyki rockowej. Artystki udowadniają, że na instrumentach klasycznych można zagrać jazz, pop, rock a nawet połączyć to z elektroniką.

28.08.2015 (piątek) godz. 19:00

WSTĘP WOLNY!

Więcej informacji na stronie festiwalu: http://heartandmindfest.pl/#&panel1-1