Artystyczna rzeczywistość i nierzeczywistość w 3 wymiarach

Wielki sukces polskiego artysty w Berlinie !

 

Niezwykła wystawa do zobaczenia w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego.

Wystawę trójwymiarowych obrazów Marka Saenderskiego pt. Artystyczna Rzeczywistość i Nierzeczywistość w 3 Wymiarach obejrzało w stolicy Niemiec ponad 66 tysięcy widzów ? berlińczyków i turystów z kilkunastu krajów świata.

Niektórzy widzowie mieli wcześniej kontakt z trójwymiarowymi fotografiami, natomiast podobnych kompozycji 3D jakie tworzy polski artysta nikt ze zwiedzających nigdy wcześniej nie widział, tak unikalne są prace Polaka.

 

Najciekawsze obrazy z tej wystawy można oglądać w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego.

Jest to obecnie jedyne miejsce w Polsce gdzie istnieje ekspozycja tego typu wielkoformatowych prac 3D. To trzeba zobaczyć na własne oczy !

 

Na wystawach prac Marka Saenderskiego widzowie dorośli tak samo jak dzieci często próbują dotknąć elementów tylko pozornie istniejących w przestrzeni przed płaszczyzną obrazu lub niechcący uderzają w obraz dłonią nie widząc granicy między iluzją, a materialną powierzchnią trójwymiarowego dzieła sztuki. Wielu zwiedzających robi obrazom 3D zdjęcia, ponieważ nawet na smartfonie lub tablecie fotografia obrazu też jest trójwymiarowa ? oczywiście jeżeli patrzy się na nią po założeniu wyposażonych w specjalne filtry okularów, które są udostępniane przed wystawą.

Tematyka kompozycji 3D Marka Saenderskiego jest bardzo różna – od obrazów nawiązujących do malarstwa surrealistycznego do abstrakcji. Na wystawie można zobaczyć również serię wspaniałych trójwymiarowych pejzaży krajobrazu Polski, a także trójwymiarowe zdjęcia z wypraw fotograficznych Marka Saenderskiego między innymi na Islandię i Grenlandię.

Artysta prezentuje też kilka trójwymiarowych zdjęć podwodnych wykonanych w Morzu Czerwonym. Obrazy 3D są duże ? niektóre mają szerokość dochodzącą nawet do 2 metrów ? przy tak wielkich obrazach iluzja przestrzeni jest szczególnie efektowna.

To wystawa dla wszystkich ? i dla miłośników sztuki/fotografii i dla tych, którzy po prostu przy okazji rodzinnego spaceru chcą w weekend zobaczyć coś ciekawego.

 

W Niemczech kuratorem wystawy, która odbyła się w ART Place Berlin był Thomas Tyllack od ponad 40 lat zajmujący się organizacją największych wydarzeń artystycznych w niemieckiej stolicy. Berlińska wystawa miała trwać miesiąc ? od 23 kwietnia do 22 maja 2015, ze względu na ogromne zainteresowanie publiczności była dwukrotnie przedłużana ? finalnie trwała dwa i pół miesiąca aż do lipca 2015.

 

Teraz Marek Saenderski zaprasza do Warszawy: galerię 3D w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego można zwiedzać codziennie od 10:00 do 21:00.

Wstęp na wystawę: 10 zł od osoby