Piotr Paleczny i jego przyjaciel Chopin

MISTRZOWIE NA ŻOLIBORZU ? Niezwyczajny Koncert

 

Zapraszamy na niezwyczajny koncert jednego z najwybitniejszych polskich pianistów Piotra Palecznego.

 

Piotr Paleczny prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Warszawie. Był laureatem i siedmiokrotnie jurorem Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Zasiadał też wielokrotnie w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Leeds, Paryżu, Londynie, PLAKAT-05032016-1j---------PALECZNY - OKDublinie, Genewie, Pradze, Moskwie, Santander, Tokio, Hamamatsu, Taipei, Seulu, Montrealu, Toronto, Tel Avivie, Kitzingen, Casablance, Tajpej, Shenzhen, Hilton Haed, Takamatsu, Los Angeles, Salt Lake City, Minneapolis oraz Cleveland, gdzie w 2007 był pierwszym Polakiem, który przewodniczył jury konkursu pianistycznego w USA. Wykłada też podczas kursów mistrzowskich na pięciu kontynentach.

 

Jako solista występował z renomowanymi orkiestrami na całym świecie. Jest dyrektorem artystycznym najstarszego polskiego festiwalu muzycznego, Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju, a także dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

 

Mistrzowski recital w FORCIE będzie poświęcony muzyce Fryderyka Chopina.

„Niektórzy prezentują znakomitą pianistykę, ale nie zbliżają się do ducha utworów Chopina… Muzyka Chopina musi śpiewać.”

05.03.2016, godz. 17.15

 

BILETY: 85 ZŁ
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Bilety do nabycia na stronie www.nowyfort.pl na www.ebilet.pl
oraz w kawiarni CS Fort Sokolnickiego

Mistrzowie na Żoliborzu „Piotr Paleczny i jego przyjaciel Chopin”, 05. marca, godz. 17:15

organizatorzy:

FUNDACJA WSPIERANIA KULTURY „PRZYJACIELE MUZYKI”

NAROL ENTERPRISE

oraz CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO